Logo-Sharing to operator hulajnóg elektrycznych m.in. w Trójmieście, Krynicy Morskiej, Kołobrzegu. Zastosował on ciekawą praktykę wypożyczeń. Żeby móc skorzystać z usług należy pobrać i zainstalować aplikację, podać dane karty płatniczej i wybrać zamawiany pakiet. Operator, wywoływał wrażenie, że konsument kupuje jednorazowy przejazd hulajnogą, tymczasem jest to automatyczna płatna subskrypcja.

Konsumenci jaki zgłosili się do UOKiK straci nawet po kilka tysięcy złotych.

„Zgłaszam oszustwo dotyczące wypożyczania hulajnóg w mieście Sopot. W lipcu 2020 r wypożyczyliśmy hulajnogę i do dziś firma Logo z Sopotu pobierała od nas opłatę 22,10 zł nawet kilka razy dziennie co uczyniło kwotę ponad 6700 zł.”

„Ostatnio zorientowałem się, że po jednorazowym wypożyczeniu hulajnogi Logo Sharing w Trójmieście były pobierane opłaty z mojego konta bankowego, aż po dziś dzień. 0 kontaktu z wypożyczalnią ani w ostateczności żadnych „punktów ani minut” które powinny przysługiwać po każdej pobranej opłacie. Opłaty były pobierane dwa razy dziennie lub częściej nawet po wyjeździe z Trójmiasta.”

Logo-Sharing nie udostępnia wymaganych informacji, w tym o cenie, czy czasie na jaki jest zawierana umowa, czy o sposobie jej wypowiedzenia. Dodatkowo operator nie umożliwił możliwości kontaktu. Warto także zwrócić uwagę, iż złożenie zamówienia w aplikacji potwierdzamy klikając przycisk „AKTYWUJ”, a nie  „zamówienie z obowiązkiem zapłaty” lub pokrewne.

Prezes UOKiK zawiadomił Prokuraturę, oraz właścicieli sklepów AppStore, AppGallery oraz Google Play.

O nowych doniesieniach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Zapisz się do newslettera

BĘDZIEMY CIĘ INFORMOWAĆ O OFERTACH SPECJALNYCH, NOWOŚCIACH, ZMIANACH

Twoje dane będziemy przetwarzać w sposób opisany w Polityce Prywatności.